ساخت زمین تنیس | اشنادر

ورزش تنیس دارای قدمت طولانی در ایران است و اگرچه در سال های ابتدایی ورود به ایران در چند شهر محدود وجود داشته ولی در حال حاضر در اکثر شهر های ایران انجام می شود. این ورزش به یک زمین  با ابعاد ویژه و دو راکت و توپ نیاز دارد. انواع مختلفی از زمین تنیس وجود دارند که توسط افراد متخصص در این حوزه ساخته می شوند. ساخت زمین تنیس نیاز به تجربه و امکانات لازم دارد. این ورزش به صورت دو نفره و یا تیم دو نفره روبروی همدیگر بازی می شود. در دهه های گذشته ساخت زمین تنیس پر رونق نبود. با توجه به مزیت های فراوانی که تنیس بر سلامت جسم دارد، این ورزش در اکثر شهر های ایران راه اندازی شده است. به همین دلیل است که درخواست ساخت زمین تنیس رو به افزایش می باشد.

ورزش تنیس به صورت کاملا مستقیم بر سلامت قلب و عروق تاثیر می گذارد. از دیگر مزیت های جسمانی که دارد  پرورش عضلات است. به دلیل تحرک بالای این ورزش و تمرکز بالایی که نیاز دارد بر روی مغز و شادابی تاثیر  بسیارزیادی خواهد داشت. با انجام ورزش تنیس قدرت  تصمیم گیری خود را افزایش می دهید.

ساخت زمین تنیس | اشنادر
ساخت زمین تنیس

ساخت زمین تنیس

ساخت زمین تنیس توسط شرکت خدماتی‌ با نیروی های زبده انجام می شود. قبل از اینکه تصمیم نهایی برای نوع زمین و جنس آن گرفته شود، باید محیط مورد نظر کاملا بررسی گردد. ساخت زمین برای ورزش تنیس در مکان های مختلفی قابل انجام است. همانطورکه گفته شد جنس و موادی که در زمین بکار می رود، کاملا متفاوت است. هر ماده ای که برای زمین انتخاب شود، اعم از خاک، چمن و یا هارد کورت با نظر مشاور انجام می شود. شرایط آب و هوایی تاثیر بسیار زیادی در انتخاب جنس کف دارد.

در بعضی موارد ساخت زمین تنیس برای استفاده شخصی است و در مواقعی برای تاسیس باشگاه به آن نیاز است. در هر دوحالت ابعاد و هزینه های که ساخت آن نیاز داشته باشد در نظر گرفته می شود و با در نظرگرفتن مجموع موارد بهترین مشاوره به افراد داده می شود. ارزیابی های کافی برای توجیه اقتصادی انواع جنس زمین تنیس وجود دارد. این نکات توسط شرکت خدماتی در دسترس مشتری قرار داده می‌شود. با توجه به مزیت ها و معایب هر جنسی از کف زمین تنیس انتخاب نهایی توسط مشتری خواهد بود.

فرم دریافت مشاوره

جهت دریافت مشاوره رایگان از کارشناسان گروه صنعتی اشنادر فرم زیر را تکمیل نمایید.

نام و نام خانودگی

تنوع در انتخاب زمین تنیس  و مزایای هر کدام

برای ساخت زمین تنیس شرکت خدماتی مورد نظر سه پیشنهاد برای جنس زمین مانند چمن، هارد کورت و  خاک رس خواهد داشت. این سه مورد به شکل استاندارد در دنیا بکار می روند. هر کدام از آنها دارای مزایایی هستند و باید با شرایط محیطی سازگار باشند.

چمن مصنوعی دارای تنوع جنس و رنگی زیادی است و از نظر ظاهری نیز زیبایی بیشتری برای زمین ایجاد می کند. این جنس دارای انعطاف پذیری بالایی است و طول عمر زیادتری دارد. از نظر فنی بیشترین تعداد ضربات توپ مربوط به این زمین است. اگر زمین تنیس خاکی برای ساخت زمین تنیس انتخاب شود کمترین هزینه را برای سفارش دهنده خواهد داشت. در ایران بیشترین زمین های تنیس از نوع خاکی هستند. برای ماندگاری و استفاده مداوم از این زمین رسیدگی های مانند آبیاری مداوم باید انجام شود. مدت زمانی که برای نگهداری از این زمین در طول روز بکار می رود کم است.

برای ساخت زمین تنیس شرکت اجرا کننده می تواند از هارد کورت استفاد کند. جنس این زمین ها بسیار محکم هستند و در برابر شرایط آب و هوایی تغییر چندانی ندارند. برای زمین هارد کورت از موادی با جنس پلی اورتان استفاده می شود. در این زمین ها امتیاز گیری سریع تر انجام می گردد. در ساخت زمین تنیس با این مواد شیمیایی کیفیت مواد در کار بسیار تاثیر گذار خواهد بود. به صورتی که اگر مواد پلی اورتان کیفیت پایینی داشته باشد با سرعت در شرایط محیط خراب خواهد شد. از معایب این مواد این است که امکان تعمیر و استفاده مجدد وجود ندارد.

با توجه به نیاز مشتری انتخاب از بین انواع زمین ها انجام شده و نحوه نگهداری و استفاده از آنها نیز برای مشتریان توضیح داده می شود. ابعاد زمین تنیس به صورت استاندارد برای مسابقه دو نفره و تک نفره  متفاوت است. مساحت زمین برای تنیس دو نفره حدودا ۲۶۰ متر مربع است. تور را در وسط زمین با ارتفاع ۹۱ متر نصب می کنند.

ساخت زمین تنیس | اشنادر
ساخت زمین تنیس

اشنادر بهترین شرکت ساخت زمین های ورزشی در ایران

شرکت خدماتی که در حوزه اجرا و ساخت زمین تنیس فعالیت می کند از نظر طراحی و ساخت زمین  به تمام موارد چه  عملکرد و چه زیبایی توجه می کند. مهندسین  فعال در زمین ساخت زمین تنیس به جنس زمین  توجه ویژه  دارند زیرا علاوه بر تفاوت در هزینه ساخت در سرعت بازی و بالا بردن کیفیت آن نیز تاثیر دارند. طراحی  وارزیابی های زمین از نظر متراژ کار چندان ساده ای نیست و زیر نظر متخصصین انجام می شود. زمانی که به تمام جنبه های ساخت زمین توجه شود بهترین شکل زمین با کمترین هزینه برای ساخت ایجاد خواهد شد.

مشاورین مهندس شرکت ما (گروه صنعتی اشنادر) در کل ایام سال و در شبانه روز پاسخگوی نیاز مشتریان هستند. از مشاوره اولیه تا بررسی میدانی در مدت زمان کوتاهی انجام خواهد شد. قبل از اینکه ساخت زمین تنیس آغاز شود به طور کامل با مشتریان صحبت خواهد شد و  تمام جوانب بررسی خواهد شد.

برخی از پروژه های اجرا شده توسط اشنادر

تیم اجرایی گروه صنعتی اشنار تا به حال پروژه های ساخت زمین بازی بسیاری را انجام داده اند که در این بخش قصد داریم به معرفی برخی از پروژه ها معروف اجرا شده توسط تیم اجرایی اشنادر را برای شما مشتریان عزیز معرفی نمایم.

 • ساخت مجموعه زمین های بازی واقع در مجتمع ورزشی میثاق آجودانیه…
 • ساخت مجموعه زمین های بازی آرشاکلاب فشافویه…
 • ساخت برخی از زمین های بازی پروژه دشت نور واقع در چمستان و…
ساخت زمین تنیس | گروه صنعتی اشنادر
ساخت زمین بازی تنیس

مراحل ساخت زمین تنیس

مراحل زیر یک اطلاعات کلی درباره ساخت زمین تنیس می باشد که ممکن است در لوکیشن های مختلف برای ساخت زمین تنیس مراحل متفاوت باشد. اما به طور کلی مجموعه اقداماتی که تیم اجرایی گروه صنعتی اشنادر برای ساخت زمین تنیس انجام می دهند  شامل موارد زیر می باشد.

 1. مرحله اول قبل از ساخت زمین تنیس برسی و بازدید محل زمین بازی توسط کارشناسان جهت انتخاب بهترین لوکیشن برای ساخت زمین بازی تنیس می باشد.
 2. مرحله دوم تست و برسی آب و هوای منطقه ائم از برسی میزان وزش باد، وضعیت بارندگی در منطقه، تست و آزمایش خاک زمین بازی قبل از ساخت به جهت تهیه نوع متریال مواد مصرفی برای ساخت و اجرای زمین بازی برای تنیس می باشد.
 3. مرحله سوم پس از برسی های انجام شده از محل زمین بازی فرآیند آماده زمین زمین بازی اجرا می شود که شامل مواردی همچون: اجرای شناژ بندی، بتن ریزی، محوطه سازی و ساخت کفپوش بتنی زمین بازی می باشد.
 4. مرحله چهارم در صورتی که زمین بازی تنیس نیاز به یک محیط مجزا و پوشیده داشته باشد.فرآیند نصب و اجرای پروفیل ها و ستون های دیواره های زمین بازی اغاز می شود.
 5. مرحله پنجم مرحله نصب و اجرای کفپوش و کفسازی زمین بازی می باشد که این بخش می تواند با توجه به وضعیت آب و هوایی منطقه و به انتخاب مشتری از نوع چمن، چمن مصنوعی و هاردکورت باشد.
 6. مرحله ششم شامل نصب ستونک های توری و وصل توری های میانی زمین تنیس می باشد.
 7. مرحله هفتم که مرحله آخر ساخت و اجرای زمین بازی تنیس می باشد شامل تست و برسی کفیت زمین ساخته شده و تحویل پروژه می باشد.

مراحل ذکر شده از اصلی ترین مراحل های ساخت یک زمین بازی برای ورزش تنیس می باشد که ممکن است در برخی از پروژه ها به دلیل عوامل های مختلفی مراحل اجرا متقییر بوده و بیشتر یا کمتر باشد.

ساخت زمین تنیس | گروه صنعتی اشنادر
ساخت زمین تنیس

بررسی هزینه ساخت زمین تنیس

هزینه ای که برای ساخت زمین تنیس در نظر گرفته می شود در ابتدا به مقدار زمانی که مشاوره در نظر گرفته و  مواد اولیه بستگی دارد. مواد انتخاب شده باید با محیط سازگار  و در عین حال از نظر هزینه با توان مشتری متناسب  باشد.

نظارت کامل بر پروژه ساخت با بهترین مهندسین وجود دارد و حتی بعد از اتمام کار هر گونه مشکلی با دقت بررسی خواهد شد. برای ساخت و اجرای این بستر باید با افراد متخصص این حوزه مشورت کنید. شرکت های متعددی در حال فعالیت هستند ولی افراد باتجربه کاری بالا و تعهد کاری زیاد در اولویت می باشند.

گروه صنعتی اشنادر یکی از بهترین شرکت های ارائه دهنده خدمات طراحی و ساخت زمین های بازی می باشد که بیش از ۱۳ سال است در این زمینه و همچنین فروش و نصب اجرای شیشه سکوریت  و ساخت زمین پدل در حال ارائه خدمات به مشتریان در سراسر کشور می باشد. جهت مشاوره رایگان از کارشناسان مجموعه اشنادر با مشاورین شرکت ما تماس حاصل فرمایید.

تلفن تماس مرکز پاسخگویی مشتریان: ۰۹۱۲۲۳۹۱۴۸۹

پاسخ سوالات متداول مشتریان

هزینه ساخت زمین تنیس چقدر می باشد؟

هزینه ساخت زمین تنیس بستگی به عوامل مختلفی همچون ابعاد و اندازه زمین بازی، جنس و نوع متریال مصرفی و… دارد که توسط کارشناسان برسی شده و تعیین قیمت می شود.

مدت زمان ساخت زمین تنیس چقدر می باشد؟

مدت زمان ساخت زمین بستگی به محل پروژه دارد و به طور میانگین حداقل زمان مورد نیاز برای ساخت زمین تنیس یک هفته می باشد.

۳ دیدگاه

  • با سلام وقت به خیر جناب دلاوری بله خدمات ساخت زمین تنیس در سراسر کشور از جمله کردان قابل اجرا می باشد. در صورتی که نیاز به مشاوره دارید با کارشناسان شرکت ما تماس حاصل فرمایید.

 • سلام یک سوالی برام پیش آمده
  دقیقا ابعاد زمین تنیس چقدره؟ ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *