ساخت زمین پدل | اشنادر

زمین پدل، به محیطی گفته می شود که ورزشکاران حاضر در این رشته می توانند آن را برای انجام یک سری فعالیت های خاص مورد استفاده قرار دهند. به خاطر داشته باشید که ورزش پدل یکی از ورزش های نسبتا محبوب ایرانی به حساب می اید که ویژگی های مثبت زیادی را در خود جای داده است. متاسفانه طراحی و ساخت زمین مخصوص ورزش پدل کار راحتی نیست.

افراد و کارشناسان برای ساخت زمین پدل همواره باید به یک سری نکات خاص توجه داشته باشند. دنبال کردن روند ساخت زمین پدل، حتما باید  کارشناسان و تکنسین های حرفه ای دنبال شود. امروز ما قصد داریم تا در مورد مراحل طراحی و ساخت زمین پدل با شما صحبت کنیم. پس با ما در ادامه همراه باشید.

زمین پدل چیست؟

قبل از بررسی پروسه ساخت زمین پدل، بیایید تا نگاهی به چیستی و کاربرد های این زمین بیندازیم. به احتمال زیاد تا به امروز حداقل یک بار نام ورزش پدل را شنیده اید. این ورزش که به عنوان یکی از محبوب ترین ورزش های برگزار شده در سراسر جهان به حساب می آید، ویژگی های مثبت زیادی داشته و هر ساله افراد بیشتری را به خود جذب می کند.

جالب است بدانید که این ورزش محبوبیت زیادی داشته و معمولا افراد جوانتر نسبت به استفاده از آنها علاقه نشان می دهند. لازم به ذکر است که این ورزش می تواند تحرک زیادی داشته باشد و همین مسئله هم باعث شده تا استفاده از این ورزش در موقعیت های مختلف به مسئله ای مهم تبدیل شود.

زمین پدل باید برای انجام فعالیت های راکتی طراحی شود. این ورزش، پیچیدگی زیادی نداشته و می تواند به سادگی انجام شود ولی، به خاطر داشته باشید که حتی ورزش های ساده هم باید به درستی صورت گیرند. در زمین پدل وجود یک سری ابزار های خاص ضروری است. اولین ابزاری که شما به آن نیاز خواهید داشت دیوار های شیشه ای می باشد.

اطراف این زمین حتما باید دیوار های شیشه ای نصب شود. این دیوار ها می توانند به راحتی اطراف زمین را بپوشانند و نسبت به حفاظت از توپ اقدام نمایند. جدا از این مسئله، ابعاد زمین پدل اهمیت زیادی دارد. شرکت های تولید کننده برای ساخت زمین پدل باید یک محیط به ابعاد ۱۰ در ۲۰ متر را در نظر بگیرند. توری اصلی این بازی ۱۰ متر بوده و ارتفاعی برابر با ۸۸ سانت دارد.

ساخت زمین پدل | اشنادر
ساخت زمین پدل

هزینه ساخت زمین پدل چقدر می باشد؟

شاید برای شما هم سوال پیش بیاید که به صورت دقیق، هزینه ساخت و طراحی زمین پدل چقدر است؟ در پاسخ به این سوال، باید بگوییم که در حال حاضر عوامل و فاکتور های زیادی هستند که می توانند هزینه ساخت زمین پدل را تحت تاثیر خود قرار دهند. هر کدام از این عوامل، به نحوی خاص قیمت پرداختی شما را کم و زیاد خواهند کرد. لازم به ذکر است که مشخص کردن هزینه نهایی ساخت این زمینه به صورت عمومی امکان پذیر نیست.چرا که وضعیت این متغیر ها همواره در حال تغییر می باشد. از همین رو، برای دریافت بیشترین بازدهی ممکن توصیه ما به شما آشنایی با عوامل موثر بر روی هزینه نهایی زمین پدل می باشد.

اولین عاملی که هزینه ساخت زمین پدل را تحت تاثیر خود قرار می دهد، موقعیت زمین است. شما باید در ابتدا یک زمین را تهیه کنید و سپس نسبت به آماده سازی آن اقدام نمایید. دومین عاملی که هزینه ساخت زمین پدل را تحت تاثیر خود قرار می دهد، دستمزد شرکت هایی است که در این زمینه فعالیت می کنند. به خاطر داشته باشید که در حال حاضر شرکت های بسیار زیادی در سراسر ایران نسبت به طراحی زمین پدل اقدام می نمایند.

برای ساخت این زمین در بهترین حالت ممکن همراه با طراحی مطلوب، شما باید خدمات بهترین تیم های فعال در این زمینه را مورد استفاده قرار دهید. به کار گیری خدمات بهترین تیم های ساخت زمین پدل به شما اجازه می دهد تا استاندارد های اروپایی را نیز بر روی محیط اعمال نمایید. در نهایت، شما باید به هزینه تجهیزات توجه داشته باشید. ساخت و طراحی زمین پدل به یک سری تجهیزات و ابزار های خاص نیاز دارد. هر کدام از این تجهیزات و ابزار ها به نحوی خاص هزینه پرداختی شما را کم و زیاد می کنند.

طراحی و ساخت زمین پدل | گروه صنعتی اشنادر
طراحی و اجرای زمین پدل

عوامل موثر در تعیین قیمت اجرای زمین پدل

به طور کلی عوامل مختلفی در تعیین قیمت اجرا و ساخت زمین بازی پدل وجود دارد که در این بخش از نوشته قصد داریم به مهم ترین عواملی که در تعیین قیمت اجرای پروژه بسیار موثر می باشند را برای شما معرفی کنیم که شامل موارد زیر می باشند.

 1. شناژ بندی و فوندانسیون زیرکار اسکلت محل پروژه…
 2. ضخامت پروفیل های استفاده شده برای ساخت پروژه…
 3. ضخامت و نوع شیشه های دیوارهای زمین پدل…
 4. نوع و ضخامت فنس های استفاده شده برای دیواره های زمین پدل و…

موارد ذکر شده از اصلی ترین عوامل موثر در تعیین قیمت ساخت و اجرای زمین بازی پدل می باشند که هر کدام از موارد ذکر شده در تعیین قیمت تمام شده پروژه نقش بسیار مهمی را ایفا می کنند در ادامه تمامی موارد ذکر شده را به صورت کامل برسی و توصیف خواهیم کرد.

در صورتی قصد ساخت زمین بازی پدل را دارید با کارشناسان شرکت ما تماس حاصل فرمایید تا مشاوره های لازم را جهت طراحی و ساخت زمین پدل به همراه پیش فاکتور قیمت اجرای پروژه خدمت شما ارائه دهند و یا از طریق فرم تماس زیر درخواست خود را برای ما ارسال کنید تا در کمترین زمان ممکن مشاورین و کارشناسان شرکت ما با تماس حاصل فرمایند.

فرم دریافت مشاوره

جهت دریافت مشاوره رایگان از کارشناسان گروه صنعتی اشنادر فرم زیر را تکمیل نمایید.

نام و نام خانودگی

مراحل ساخت زمین پدل

ساخت زمین پدل کار راحتی نیست. تیم های فعال در این زمینه همواره باید یک سری استاندارد های خاص را مد نظر قرار دهند تا پروژه با مشکلی مواجه نشود. اولین مرحله ساخت زمین پدل مربوط به اندازه گیری و مشخص کردن ابعاد این زمین می باشد. زمین های مخصوص بازی پدل ۲۵ درصد از زمین مخصوص تنیس کوچک تر هستند. همین مسئله هم باعث شده تا افراد تازه وارد خیلی راحت بتوانند در این ورزش پیشرفت کنند.

جدا از این مسئله، ابعاد زمین پدل ۱۰ در ۲۰ می باشد. یعنی ۱۰ متر عرض داشته و ۲۰ متر هم طول دارد. این زمین حتما باید با یک دیوار پوشیده شود. معمولا کارشناسان از دیوار های شیشه ای استفاده می کنند. پس از کندن زمین و نصب دیوار ها، نوبت به نصب کفپوش می رسد.

شرکت های فعال در زمینه طراحی و ساخت زمین پدِل می توانند از کفپوش های متنوعی برای ساخت این زمینه استفاده کنند. پس از آماده سازی کفپوش نوبت به نصب توری می رسد. به خاطر داشته باشید که توری این زمین ۸۸ سانت ارتفاع داشته و این ارتفاع تا ۹۲ سانت هم افزایش پیدا می کند. در نهایت، پس از آماده سازی همه این موارد زمین نهایی در اختیار کاربران قرار خواهد گرفت.

ساخت زمین پدل | اشنادر
ساخت زمین پدل

مراحل کلی طراحی و اجرای زمین بازی پدل

مراحل زیر اصولی ترین و استاندارد ترین نوع طراحی و اجرای زمین بازی پدل می باشد که توسط تیم اجرای گروه صنعتی اشنادر انجام می شوند.

 1. کارشناسی و برسی محل دقیق پروژه توسط کارشناسان و تیم اجرای شرکت
 2. برسی و کارشناسی نوع خاک زمین بازی، شرایط آب و هوایی منطقه و همچنین میزان وزش باد در آن محیط یا منطقه که تعیین کننده نوع متریالی می باشد که با توجه به وضعیت فعلی استارت ساخت زمین شروع می شود.
 3. برسی زمین و شروع خاکبداری از محل پروژه…
 4. شناژ بندی و بتن ریزی کف زمین…
 5. نصب و اجرای اسکلت اصلی زمین پدل که شامل نصب ستون ها، پروفیل های زمین می باشد.
 6. نصب توری های فلزی در انتهای ستون های بالایی زمین و در برخی از دیواره های زمین بازی…
 7. نصب شیشه ها و پایه چراغ های زمین بازی…
 8. کفسازی زمین بازی که می تواند از نوع چمن، چمن مصنوعی و هاردکورت باشد.
 9. ایمن سازی قسمت های حساس زمین بازی + نصب توری میانی مخصوص زمین بازی…
 10. تست کیفیت و برسی نهایی پروژه اجرا شده و…
طراحی و ساخت زمین پدل | گروه صنعتی اشنادر
طراحی و اجرای زمین بازی پدل

مراحل زیر ساختی زمین پدل

در ویدیوی زیر هر آنچه که باید درباره مراحل زیر ساختی زمین پدل را بدانید به صورت کامل برای شما مشتریان عزیز شرح داده ایم. قبل از آن که اقدام و ساخت زمین پدل کنید بهتر است ویدیوی زیر را به صورت کاملا برسی نمایید تا با اطلاعات مهمی که در ویدیو توضیح داده ایم یک زمین پدل اصولی و استاندارد داده باشید.

اشنادر بهترین شرکت فعال در زمینه طراحی و ساخت زمین پدل

آیا شما هم به دنبال بهترین شرکت فعال در زمینه طراحی و ساخت زمین پدل هستید؟ در این صورت، شما به راحتی می توانید خدمات مجموعه ما را مورد استفاده قرار دهید. تیم ما یکی از شناخته شده ترین تیم های ایرانی فعال در زمینه طراحی و ساخت زمـین پدل به حساب می آید. خدمات مجموعه ما با تضمین ارائه شده و در اختیار مشتریان در سراسر ایران قرار خواهد گرفت. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد فرآیند ساخت زمین پدل، شما می توانید هم اکنون با واحد پشتیبانی ما تماس بگیرید.

ساخت زمین پدل | اشنادر
زمین پدل باشگاه میثاق

نوع بتن و ضخامت بتن در زمین پدل چقدر می باشد؟

در ویدیو زیر هر آنچه که باید درباره نوع بتن زمین پدل بدانید به صورت کامل توسط مهندس عباس توکلی توصیح داده شده است. شما با مشاهده ویدیوی زیر اطلاعات کاملی درباره نوع بتن و ضخامت بتن در زمین پدل بدست میاورید. به طور کلی ضخامت بتن در زمین پدل ۱۵cm سانتی متر می باشد و عیار بتن عیار ۳۵۰ می باشد.

ابعاد زمین پدل

یکی از سوالات بسیار زیادی که اکثریت مشتریان شرکت ما، از کارشناسان و مشاورین شرکت پرس و جو می‌کنند این است که ابعاد زمین پدل چقدره؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم که در حالت استاندارد اندازه و ابعاد زمین پدل ۱۰*۲۰ می‌باشد. طبق استانداردهای اعلام شده از فدراسیون های ورزشی جهانی مناسب ترین و اصولی ترین ابعاد برای ساخت زمین پدل عرض ۱۰ متر با طول ۲۰ متر می باشد.

حال یکی از سوالات دیگری که برای اکثریت عموم که قصد ساخت زمین پدل را دارند پس از به دست آوردن ابعاد دقیق زمین پدل یعنی اندازه ۱۰*۲۰ پیس می آید این است که، اگر ابعاد زمین ساخته شده کوچک تر با بزرگ تر باشد اشکالی دارد؟ آیا اشکالی در عملکرد بازیکنان به وجود می آید؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم که بهتر است ابعاد زمین پدل ساخته شده طبق استاندارد های اعلام شده باشد، به زودی یک ویدیوی کاملی را درباره سوالات پیش آمده برای شما کاربران عزیز تهیه خواهیم کرد تا شما را به صورت کامل راهنمایی کرده باشیم.

ابعاد زمین پدل چقدر می باشد؟ اشنادر
ابعاد زمین پدل

ارتفاع دیواره های زمین پدل چقدر می باشد؟

اگر تصویر بالا را که مروبط به ابعاد زمین بازی پدل می باشد به صورت دقیق برسی کرده باشید دیواره های زمین های پدل دارای دو بخش می باشد. بخش اول که مربوط به دیوارهای شیشه ای می باشد که طبق استاندارد اندازه دیوار ها ۳m متر می باشد و بخش دوم دیوار های توری های فلزی نصب شده در بخش دیوارهای اصلی زمین های پدل می باشد معمولا در انتهای هر زمین در پشت بازیکنان نصب می شود. اندازه دیوارهای توری فلزی ۱m متر می باشد.

نکات مهم در ساخت زمین پدل

برای ساخت یک زمین پدل استاندارد که از کیفیت بالایی برخوردار باشد باید به نکات مهمی که در لیست زیر نوشته شده توجه ویژه ای شود

 • سطح کف زمین پدل در بحث شیب بندی باید کاملا تراز تراز و صاف و یکدست باشد و به هیچ عنوان هیچ شیبی در زمین ساخته شده وجود نداشته باشد.
 • حتما عیار بتن کف باید بتن ۳۵۰ عیار باشد.
 • در زمان بتن ریزی کف حتما باید از الیاف استفاده شود تا چسبندکی زمین پدل را بالا ببرد.
 • در مناطقی که احتمال نشست وجود دارد حتما باید از میگردهای مش استفاده شود تا حد ممکن از نشست زمین جلوگیری شود.
 • برای بالا رفتن چسبندگی چمن زمین پدل حتما قبل از نصب چمن باید یک ساب ۳۶۰ درجه یعنی کفسابی بر روی سطح بتن انجام شود.

فنس مناسب برای ساخت زمین پدل

در ویدیوی زیر هر آنچه که باید درباره فنس های مناسب برای ساخت زمین پدل بدانید اطلاعاتی خدمت شما مشتریان عزیز ارائه شده است. در این ویدیو یک توضیح کلی درباره نوع فنس هایی که در ساخت زمین پدل استفاده می شود اطلاعاتی ارائه شده است که بهتر است حتما بدانید.

معرفی پروژه های اجرا شده توسط گروه صنعتی اشنادر

گروه صنعتی اشنادر پروژه های بسیاری را در ساخت زمین پدل اجرا کرده که در این بخش از نوشته قصد داریم به معرفی برخی از پروژه های شناخته شده توسط تیم اجرایی گروه صنعتی اشنادر را برای شما مشتریان عزیز معرفی نماییم که شامل:

 • ساخت زمین پدل دانشگاه تربیت بدنی اشتهارد…
 • ساخت زمین پـدل مجموعه ورزشی باشگاه انقلاب توسط تیم اجرایی اشنادر…
 • ساخت مجموعه زمین های پدل لند واقع در مجتمع ورزشی میثاق آجودانیه…
 • ساخت زَمین های پدل آرشاکلاب فشافویه…
 • ساخت زمین بازی پدِل پروژه دشت نور واقع در چمستان که در حال حاضر در حال ساخت و اجرا می باشد…

ساخت زمین پدل دانشگاه تربیت بدنی اشتهارد

ویدیوی زیر توضیحاتی درباره ساخت زمین پدل دانشگاه تربیت بدنی اشتهارد می باشد که بهتر است برسی کنید…

تصاویر زیر برخی از پروژه های اجرا شده توسط تیم اجرایی گروه صنعتی اشنادر می باشد…

گروه صنعتی اشنادر یکی از بهترین شرکت های ارائه دهنده خدمات طراحی و ساخت زمین های بازی می باشد که بیش از ۱۳ سال است در این زمینه و همچنین فروش و نصب اجرای شیشه سکوریت  و ساخت زمین تنیس در حال ارائه خدمات به مشتریان در سراسر کشور می باشد. جهت مشاوره رایگان از کارشناسان مجموعه اشنادر با مشاورین شرکت ما تماس حاصل فرمایید.

تلفن تماس مرکز پاسخگویی مشتریان: ۰۹۱۲۲۳۹۱۴۸۹

۱۶ دیدگاه

 • با سلام وقت به خیر یک پروژه داریم در کردان کرج خواستم ببینم حوزه فعالیت شما هست یا خیر…؟
  اگر فعالیت ساخت زمین پدل در کرج را انجام میدین لطفا با بنده یک تماس بگیرید از طریق فرم تماس درخواست خود را ارسال کرده ام.

  • با سلام وقت به خیر جناب تهرانی بله در کردان کرج هم فعالیت ساخت زمین پدل را داریم.
   هماهنگی های لازم از طریق تماس تلفنی خدمت شما انجام شد.

  • با سلام وقت به خیر جهت دریافت هزینه ساخت زمین پدل لطفا با کارشناسان و مشاورین شرکت ما تماس حاصل فرمایید.

 • سلام کدام زمین پدل تهران توسط مجموعه شما ساخته شده قصد بازدید از پروژه رو دارم؟

  • با سلام وقت به خیر.
   یکی از پروژه های اجرا شده در تهران توسط اشنادر، مجموعه زمین های پدل لند واقع در مجتمع ورزشی میثاق آجودانیه می باشد.
   جهت برسی نمونه کار می‌تونید پروژه را حضوری برید و برسی کنید.

 • سلام وقت به خیر ابعاد زمین بازی پدل اگر کوچک تر از ابعاد استاندارد باشه مشکلی به وجود میاد؟

  • سلام بهتر است طبق استاندارد لازم زمین پدل ساخته بشه. جهت دریافت مشاوره میتونید درخواست کارشناسی از محل پروژه و راهنمایی برای ساخت زمین پدل برای شرکت ما ارسال کنید.

  • با سلام وقت به خیر.
   اندازه و ابعاد زمین پدل ۱۰ در ۲۰ می باشد. یعنی ۱۰ متر عرض و ۲۰ متر طول دارد.

  • سلام جناب کریمی کفسابی قبل از ساخت زمین پدل موجب صاف شدن سطوح و همچنین افزایش چسبندگی چمن ها میشه.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *