شیشه بالکن | اشنادر

شیشه بالکن


شیشه بالکن، سیستمی است که به وسیله لت های شیشه، برای پوشاندن فضای بیرونی بالکن، تراس، استخر و … استفاده می شود. هدف استفاده از شیشه بالکن، ایجاد فضایی امن، آرامش بخش و با منظره ای زیبا است. به دلیل قابلیت متحرک بودن لت های شیشه در این سیستم، فضای بالکن یا تراس کاملا بسته نخواهد شد و هوا به وسیله باز کردن یک یا چند لت، به گردش درمی آید.

امروزه با توجه به رشد روزافزون ماشین آلات و وسایل نقلیه، سر و صدا و آلودگی هوا، مشکلی اساسی برای مردم شده است. شیشه بالکن ریلی، یک راه حل فوق العاده برای این مشکلات می باشد. آلودگی هوا، وارد محفظه بالکن نمی شود و صدای بیرون تا ۵۰ درصد کاهش می یابد. علاوه بر این، وقتی از این سیستم استفاده می کنیم، بالکن یا تراس را به یک اتاق اضافه در خانه تبدیل می کنیم که اتفاقا منظره زیبایی نیز دارد.

در این مقاله، با توجه به رویکرد رو به رشد شیشه ریلی بالکن در جامعه، سعی شده است در مورد دلایل استفاده از این سیستم، انواع و اجزای شیشه ریلی بالکن و کاربرد آن در مکان های مختلف، توضیحاتی را ارائه دهیم. به نکاتی در مورد ویژگی های منحصر به فرد این سیستم و همچنین عواملی که در هزینه نصب آن تاثیرگذار هستند اشاره می کنیم. با ما همراه باشید.

تلفن تماس مرکز پاسخگویی مشتریان: ۰۹۱۲۲۳۹۱۴۸۹

 

شیشه بالکن
شیشه بالکن

دلایل استفاده از شیشه بالکن

شیشه بالکن از ورود باد، باران و برف به داخل فضای بالکن جلوگیری می کند و محوطه ای امن و با منظره ای زیبا برای استراحت شما می باشد. برای استفاده از سیستم شیشه ریلی بالکن دلایل زیادی وجود دارد که به معرفی و توصیف کامل تعدادی از آنها می پردازیم.

نمایی کامل از هر زاویه

در بالکن های سنتی، اغلب از موادی مانند چوب، سنگ یا فلز به عنوان نرده استفاده می شود. نرده وظیفه حفاظت از افراد در برابر افتادن و سقوط را برعهده دارد. اما مشکلی که وجود دارد این است که، نرده باعث مسدود شدن امتداد دید شما، به هنگام استراحت کردن می شود. شیشه ریلی بالکن به گونه ایست که شیشه از سقف تا کف، بالکن را یکپارچه در بر می گیرد و امکان دیدن نمایی کامل از هر زاویه را برای شما به وجود می آورد.

سهولت در نصب

شاید پیش خود فکر کرده باشید که انجام پروسه نصب این سیستم کاری دشوار و نیاز به شرایطی مخصوص دارد. خیر اینطور نیست! شیشه بالکن ریلی با توجه به ابعاد فضای درخواستی شما، توسط شرکتی که قرارداد بسته اید، آماده می شود و در کمترین زمان، نصب می شود. یکی از شرکت های معتبر در این زمینه مجموعه اشنادر می باشد که در ادامه به معرفی این شرکت خواهیم پرداخت

امنیت بالا

وقتی اسم شیشه می آید، شاید از لحاظ مقاوم بودن دچار تردید شوید. اما شیشه بالکنی، با توجه به طراحی درست و منحصر به فردی که دارد این تردید را از بین می برد.شیشه های باکلن ها از شیشه سکوریت چند لایه و با ضخامت ۸ میلی متر به بالا استفاده می شوند. نوع درگیری قطعات نیز به نحوی طراحی شده است که از لحاظ فنی کاملا مطمئن باشد. در این صورت می توانید کودکان یا حیوانات خانگی خود را با اطمینان خاطر در شیشه بالکن رها بگذارید و استرس افتادن و سقوط را از ذهنتان پاک کنید.

نکته دیگری که در حفظ امنیت وجود دارد، استفاده از شیشه های مات یا رنگی می باشد. ممکن است شما بخواهید در بالکن، منظره را به صورت طبیعی ببینید اما از بیرون داخل دیده نشود. در این صورت می توانید از شیشه های مات یا رنگی استفاده کنید. این امکان نیز وجود دارد که شما می توانید از شیشه های رنگی برای طراحی نمای ساختمان، کمک بگیرید.

شستشوی راحت

شیشه بالکن ریلی به این صورت نصب می شود که لت های شیشه، بین صفحه هایی آلومینیومی قرار می گیرند که این صفحات، در امتداد دیوار به وسیله چرخ های متحرک، حرکت می کنند. تمامی لت های شیشه، در نهایت در کنج دیوار جمع می شوند و در زاویه ۹۰ درجه، قابلیت چرخش دارند. در زمان شستشو، هر لت شیشه را یک به یک می توان از آلودگی ها تمیز کرد و حرکت داد و دوباره پس از شستشوی تمامی لت ها، به جای اول برگرداند.

جلوگیری از هدر رفتن انرژی

شیشه بالکن، حافظ خوبی برای هوای داخل بالکن در زمستان و همچنین تابستان می باشد. شیشه های استفاده شده در این سیستم تا ۵.۹ درصد، از هدر رفتن انرژی جلوگیری می کنند.

تلفن تماس مرکز پاسخگویی مشتریان: ۰۹۱۲۲۳۹۱۴۸۹

انواع شیشه بالکن

شیشه بالکن ها با توجه به کاربردی که می توانند داشته باشند و تقاضای متفاوت مشتری ها در انواع مختلفی ساخته می شوند.

 • شیشه بالکن بدون قاب، که در دو طرف بالکن قرار می گیرد و کاملا فریم لس می باشد.
 • شیشه بالکن ریلی، که در سمت روبرو قرار می گیرد و از لت های هم اندازه شیشه، ساخته می شود.
 • شیشه بالکن نرده، که سیستم بر روی نرده بالکن، سوار می شود و تمام قابلیت های بقیه را داراست.
 • شیشه بالکن تاشو، که تمام قابلیت های شیشه بالکن ریلی را داراست و قابلیت تاشو بودن آن، سهولت در تمیزکاری شیشه را افزایش می دهد.
 • همانطور که قبل تر گفته شد، شیشه ها از لحاظ رنگ، در انواع مختلف موجود می باشند و شما می توانید در رنگ های دودی، مشکی، سفید، سفید طرح دار و مات با توجه به سلیقه و طراحی خانه خود، انتخاب مناسبی داشته باشید.

البته حالت مقایسه ای دیگری نیز وجود دارد. در این حالت، یک نوع شیشه بالکن به این صورت می باشد که لت های شیشه از سقف تا کف بالکن آورده شوند و حالت دیگر به این صورت می باشد که لت های شیشه از سقف تا نرده آورده می شوند. این شرایط نیز به نوعی جز تقسیم بندی این سیستم می باشد.

فرم دریافت مشاوره

جهت دریافت مشاوره رایگان از کارشناسان گروه صنعتی اشنادر فرم زیر را تکمیل نمایید.

نام و نام خانودگی

شیشه بالکن از چه اجزایی تشکیل شده است

 • شیشه ای که در این سیستم استفاده می شود، شیشه سکوریت است. این شیشه ها بر حسب نیاز از ضخامت ۸ میلیمتر به بالا مورد استفاده قرار می گیرند.
 • فریم آلومینیومی و درزگیر آلومینیومی که از آلیاژ آلومینیوم درجه یک ساخته شده اند.
 • چرخ های متحرک، برای حرکت لت های شیشه استفاده می شود. این چرخ ها به صورت وارداتی می باشند و از کیفیت بالایی برخوردارند.
 • اتصالات و چسب کاری

 

شیشه بالکنی
شیشه بالکنی

مزایای شیشه بالکن

همه ما دوست داریم در تمام فصول و با آرامش خاطر و به دور از آلودگی و سر و صدا، لحظات زیبایی را در بالکن یا تراس خود تجربه کنیم. بر روی صندلی بنشینیم و با یک منظره کامل و زیبا، چای بنوشیم یا دراز بکشیم و  بدون وزش باد یا مزاحمت حشرات به آسمان نگاه کنیم. شیشه بالکن ریلی فضایی برای ما می سازد که مزایای بسیار دارد و در این مقاله تعدادی از آنها را عنوان می کنیم.

 • فضایی برای زندگی

وقتی بالکن یا تراس را با سیستم شیشه بالکن می پوشانیم، به فضایی جدید برای زندگی کردن تبدیل می شود. اگر هوا سرد و مرطوب به همراه باد باشد، فضای بسته و محافظت شده ای را دارید و اگر گرم و مطبوع باشد، می توانید یک لت را باز کنید و هوا را به جریان بیاندازید.

 • طراحی عالی، ظاهری مدرن و استفاده آسان

بدون شک همه ما در این زمینه توافق داریم که با یک طراحی عالی و ساخت یک شیشه بالکن، ظاهری متفاوت به نمای ساختمان خود می دهیم. در عین حال، با تمامی این مزایا، نحوه ساخت این سیستم بسیار آسان است و در زمان کمی، می توانید به این ظاهر زیبا دسترسی پیدا کنید.

 • حفاظی مطمئن

همانطور که گفته شد، شیشه بالکن از ورود حشرات، آلودگی و شرایط جوی هوا، حفاظت می کند. اما نکته ای که اهمیت دارد در این است که اگر آپارتمان شما در طبقات پایین ساختمان باشد، از ورود افراد و دزد ها نیز جلوگیری می شود. در این صورت، این سیستم را می توان به عنوان دیواری سخت در نظر گرفت که از خانه شما محافظت می کند.

در صورتی قصد نصب و اجرای بالکن شیشه ای را دارید جهت دریافت مشاوره از ما همین حالا با ما تماس بگیرید تا مشاوره های لازم توسط کارشناسان فروش مجموعه اشنادر خدمت شما ارائه شود.

تلفن تماس مرکز پاسخگویی مشتریان: ۰۹۱۲۲۳۹۱۴۸۹

 

شیشه بالکن
شیشه بالکن ریلی

کاربرد استفاده از شیشه بالکن

شیشه بالکن فقط برای بالکن ها و تراس ها استفاده نمی شوند و کاربرد های دیگری نیز دارند. در حقیقت این سیستم در هر جایی قابل استفاده است. در هر مکانی که بخواهید فضایی را از محل دیگری جدا کنید، می توانید از این سیستم استفاده نمایید.

 • پارتیشن بندی

در اداره ها برای جدا کردن کارمندان و ایجاد شرایطی امن و مخصوص برای هر کارمند، می توان از شیشه بالکنی استفاده کرد. این کار یک فضای مدرن و زیبا برای اداره به وجود می آورد و در همین حین، حریم شخصی هر فرد رعایت می شود. شیشه های بالکنی هم همانند شیشه های پارتیشن شیشه ای اداری محکم و ایمن می باشند.

 • استخر

برای استخر هایی که رو به منظره زیبایی هستند و حیف است که دیوار کشیده شود، بهترین گزینه سیستم شیشه بالکن می باشد. در این صورت، هم درجه حرارت هوای داخل استخر قابل تنظیم است و هم افراد در حین استفاده از استخر، از منظره زیبای پیش روی خود لذت می برند.

 • آلاچیق

آلاچیق ها مکانی برای دورهمی دوستانه و همچنین فضایی برای استراحت و تنهایی می باشند. استفاده از آلاچیق در زمستان سخت می شود و در تابستان اگر صدای پیرامون زیاد باشد، لذت بخش نخواهد بود. برای حل این مشکلات می توان از شیشه بالکن ریلی استفاده کرد و تجربه بهتری از این مکان را به وجود آورد.

 • رستوران ها و کافی شاپ ها

رستوران ها و کافی شاپ ها با استفاده از شیشه بالکن، به فضایی ایده آل تبدیل می شوند. در ظاهرشان که زیبایی قابل توجه ای اضافه می شود و همچنین حریم خصوصی مشتریان به خوبی رعایت می شود.

قیمت شیشه بالکن

هزینه شیشه بالکن، به عوامل متعددی بستگی دارد. در ابتدا، ابعاد مکانی که قصد ساخت آن را دارید، مد نظر است. بدیهی است که اگر ابعاد بزرگ تری داشته باشید، تعداد قطعاتی که باید استفاده شوند افزایش می یابد و طبیعتا هزینه بیشتر می شود.

اینکه شرکت خدمات شیشه بالکن، از چه قطعاتی و با چه کیفیتی استفاده می کند، حائز اهمیت است و مسلما قطعات با کیفیت بهتر، هزینه بیشتری را متحمل می شوند. نصاب ممکن است در حین نصب با  دشواری هایی اعم از نیاز به جوشکاری یا عدم تراز بودن کف مواجه شود. در این صورت هزینه نصب با توجه به سختی کار افزایش می یابد.

فرم دریافت مشاوره

جهت دریافت مشاوره رایگان از کارشناسان گروه صنعتی اشنادر فرم زیر را تکمیل نمایید.

نام و نام خانودگی

زمان نصب

در حالت عادی اگر هیچ مشکلی در روند کار به وجود نیاید، زمان نصب، یک روز کاری می باشد. در حقیقت، ابعاد پروژه تاثیر مستقیمی بر روی زمان نصب خواهد داشت. هر چقدر پروژه با ابعاد بزرگ تری باشد، ممکن است کمی به زمان کار افزوده شود. همچنین اگر کار با دشواری ها و مشکلاتی روبرو شود، زمان نصب شیشه بالکن نیز افزایش می یابد.

شیشه بالکن تاشو
شیشه بالکن تاشو

نصب شیشه بالکن با اشنادر

در زمینه خدمات نصب شیشه بالکن، شرکت های مختلفی فعالیت می کنند که یکی از معتبرترین شرکت ها، مجموعه اشنادر می باشد. این مجموعه هم در زمینه طراحی و هم در نصب، فعالیت می کند. جدای طراحی و نصب، شرکت اشنادر در زمینه فروش شیشه نیز فعال است.

به این صورت، اگر شما قصد ساخت این سیستم را دارید، شرکت معتبر اشنادر تمامی خدماتی که به آن نیاز دارید را برای شما مهیا می کند. شرکت اشنادر با سال ها تجربه در این زمینه، مشاوره مفیدی را به شما خواهد داد و خدمات را هم در زمینه فروش و هم در زمینه نصب به بهترین شکل ممکن و با هزینه ای مناسب ارائه می کند.

تلفن تماس مرکز پاسخگویی مشتریان: ۰۹۱۲۲۳۹۱۴۸۹

۱ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *