مقایسه پارتیشن شیشه ای فریم لس و فریم دار | اشنادر

پارتیشن شیشه ای یکی از انواع کاربردهای شیشه برای ساختمان ها است که می تواند عملکرد فوق العاده ای نیز داشته باشد. پارتیشن های شیشه ای برای جداسازی بخش هایی از ساختمان مورد استفاده قرار می گیرند و جنبه زیبایی نیز دارند. انتخاب بهترین پارتیشن شیشه ای به شما این امکان را می دهد تا از زیبایی پارتیشن ها لذت ببرید. اما احتمالا شما هم میان انتخاب پارتیشن شیشه ای فریم دار و پارتیشن شیشه ای فریم لس مردد هستید. در این مقاله قصد داریم شما را با مقایسه پارتیشن شیشه ای فریم لس و فریم دار همراه کنیم تا متوجه شوید که کدام یک از انواع پارتیشن های شیشه ای، عملکرد بهتری در ساختمان ها دارند.

پارتیشن شیشه ای فریم دار چیست؟

پارتیشن شیشه ای فریم دار نوع خاصی از پارتیشن های شیشه ای در بازار است. این پارتیشن با فریم آلومینیومی طراحی می شود. فریم های آلومینیومی می توانند هر بخش از پارتیشن شیشه ای قرار بگیرند. به طور مثال در صورت نیاز می توان فقط دور تا دور پارتیشن ها از آن ها استفاده کرد یا اینکه بخش های دیگر پارتیشن را نیز با این فریم ها طراحی نمود.

پارتیشن شیشه ای فریم دار به دلیل داشتن فریم آلومینیومی قیمت بالاتری دارد. البته قیمت این محصول بر اساس قیمت آلومینیوم تعیین می شود که کاملا روزانه است. همچنین، می توان پارتیشن های شیشه ای فریم دار را با شیشه های تک جداره و دوجداره طراحی کرد که هر کدام خصوصیات خاص خودشان را دارند.

مقایسه پارتیشن شیشه ای فریم لس و فریم دار | اشنادر
پارتیشن شیشه ای فریم دار

پارتیشن شیشه ای فریم لس چیست؟

پارتیشن شیشه ای اداری فریم لس یکی از انواع پارتیشن های شیشه ای است. این محصول می تواند برای انواع ساختمان ها و جداسازی بخش های مختلف مورد استفاده قرار گیرد. همانطور که از نام این پارتیشن مشخص است، بدون فریم طراحی می شود. پارتیشن های شیشه ای فریم لس می توانند به سقف یا زمین متصل شوند، بدون اینکه نیاز به فریم آلومینیومی داشته باشند.

از مزایای پارتیشن شیشه ای فریم لس می توان به کم هزینه بودن آن و نحوه نصب ساده آن اشاره کرد. برای نصب این پارتیشن ها می توان از شیشه های دوجداره و یا تک جداره نیز استفاده کرد که هر کدام خصوصیات و ویژگی های خاص خودشان را دارند.

مقایسه پارتیشن شیشه ای فریم لس و فریم دار | اشنادر
پارتیشن شیشه ای فریم لس

مقایسه پارتیشن شیشه ای فریم لس و فریم دار از نظر زیبایی

در مقایسه پارتیشن شیشه ای اداری فریم لس و فریم دار از جنبه زیبایی می توان گفت که هر دوی این پارتیشن ها زیبایی خاص خودشان را دارند. امکان عبور نور در هر دوی پارتیشن های شیشه ای وجود دارد. افراد می توانند از این مزیت پارتیشن های شیشه ای بهره ببرند. با این حال بسیاری از مردم توصیه می کنند که برای زیباسازی ساختمان از پارتیشن شیشه ای فریم لس استفاده کنید. چون این پارتیشن ها به دلیل نداشت فریم زیبایی بیشتری نیز دارند و ظاهر آن یکدست است. با این حال ما می گوییم که پارتیشن شیشه ای فریم دار نیز بسیار زیباست. به خصوص اگر از فریم های خاص با رنگ دلخواه در آن ها استفاده شود.

فرم دریافت مشاوره

جهت دریافت مشاوره رایگان از کارشناسان گروه صنعتی اشنادر فرم زیر را تکمیل نمایید.

نام و نام خانودگی

مقایسه پارتیشن شیشه ای فریم لس و فریم دار از نظر مقاومت

پارتیشن شیشه ای فریم لس به دلیل نداشتن فریم، نسبت به پارتیشن های شیشه ای فریم دار مقاومت کمتری دارد. البته اگر نصب پارتیشن شیشه ای فریم لس به صورت مهندسی شده باشد، مقاومت این پارتیشن ها نیز بسیار عالی خواهند بود. اما معمولا فریم های آلومینیومی می توانند مقاومت پارتیشن های شیشه ای را افزایش دهند. به همین خاطر، می توان گفت که پارتیشن شیشه ای فریم دار نسبت به پارتیشن شیشه ای فریم لس مقاوم تر است.

مقایسه پارتیشن شیشه ای فریم لس و فریم دار از نظر عایق بودن

درصد عایق بودن پارتیشن شیشه ای فریم لس و فریم دار با هم تفاوتی ندارد. چرا که در  مقایسه پارتیشن شیشه ای فریم لس و فریم دار متوجه می شویم که در هر دو این پارتیشن ها از یک نوع شیشه استفاده شده است. در مواقعی که بتوان از شیشه های دوجداره برای پارتیشن های شیشه ای استفاده کرد، می توان از نظر عایق بودن پارتیشن ها را تقویت کرد.

مقایسه پارتیشن شیشه ای فریم لس و فریم دار | اشنادر
مقایسه پارتیشن شیشه ای فریم لس و فریم دار

مقایسه پارتیشن شیشه ای فریم لس و فریم دار از نظر قیمت

پارتیشن شیشه ای فریم لس به دلیل نداشتن فریم های آلومینیومی قیمت مناسب تری نسبت به پارتیشن های فریم دار دارد. همین موضوع باعث شده تا افرادی که به دنبال اجرای پارتیشن های شیشه ای در زمان کوتاهی هستند، اقدام به خرید و سفارش پارتیشن های شیشه ای فریم لس کنند.

مقایسه پارتیشن شیشه ای فریم دار با فریم لس از نظر میزان عبوردهی نور

در مقایسه هایی که برای پارتیشن شیشه ای اداری فریم لس و فریم دار انجام شده نتیجه بر این بوده که از نظر میزان عبوردهی نور می توان پارتیشن های شیشه ای فریم لس را بهتر دانست. اگرچه هر دوی پارتیشن ها از شیشه ساخته شده اند و شیشه نیز به طور کامل نور را از خودش عبور می دهد. اما به دلیل اینکه در پارتیشن شیشه ای فریم لس، فریم های آلومینیومی در کنار شیشه ها قرار نمی گیرند و باعث بازتاب نور نمی شوند، می توان گفت که پارتیشن های شیشه ای فریم لس میزان عبوردهی نور بیشتری نسبت به نمونه های مختلف دیگر دارند. با این حال تفاوت میزان نوردهی در میان این دو پارتیشن چندان محسوس نیست. شما می توانید بر اساس نکات ذکر شده هر کدام از این پارتیشن های شیشه ای را انتخاب کنید.

مقایسه پارتیشن شیشه ای فریم لس و فریم دار | اشنادر
طراحی، نصب و اجرای پارتیشن شیشه ای فریم لس و فریم دار

طراحی و نصب و اجرای پارتیشن های شیشه ای توسط گروه صنعتی اشنادر

در مقایسه پارتیشن شیشه ای فریم لس و فریم دار می توان متوجه شد که هم پارتیشن شیشه ای فریم لس و هم پارتیشن شیشه ای فریم دار می توانند عملکرد و زیبایی خوبی داشته باشند. هر دوی این پارتیشن ها اگر با شیشه دوجداره ساخته شوند، عایق خوبی هستند. از نظر زیبایی نیز می توانند تکمیل کننده دکوراسیون یک مکان باشند.

گروه صنعتی اشنادر در حوزه طراحی و نصب انواع پارتیشن شیشه ای فعالیت می کند. اگر نیاز به اجرای پارتیشن های شیشه ای را دارید، می توانید با این شرکت در ارتباط باشید. همچنین، می توانید بر حسب نیاز خودتان، بهترین پارتیشن های شیشه ای را با کمک این شرکت اجرا نمایید.

در صورتی قصد خرید و نصب پارتیشن شیشه ای و شیشه سکوریت را دارید جهت دریافت مشاوره از ما همین حالا با ما تماس بگیرید تا مشاوره های لازم جهت خرید و اجرا توسط کارشناسان فروش مجموعه اشنادر خدمت شما ارائه شود.

تلفن تماس مرکز پاسخگویی مشتریان: ۰۹۱۲۲۳۹۱۴۸۹

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *