شیشه نمایشگاهی | اشنادر

شیشه نمایشگاهی می تواند برای نمایشگاه های خودرو، مبل، لوازم خانگی و فروشگاه های بزرگ زنجیره ای مورد استفاده قرار گیرد. استفاده از این شیشه ها میتواند تاثیر بسیار زیادی بر روی جذب نگاه و نظر کسانی که از مقابل آنها عبور می کنند داشته باشد. درست به همین علت استفاده از اینگونه شیشه ها بسیار گسترش یافته است. این شیشه ها می توانند از انواع زیر باشند.

 • شیشه سکوریت: این نوع از شیشه با کمک دمیدن هوای گرم و سرد به سطح شیشه آنیل معمولی تولید می گردد. در واقع با این روش سطح شیشه سریعتر از هسته داخلی خود سرد شده و توسط نیروی انقباضی هسته به داخل فشرده می گردد. این کشش می تواند سطح شیشه سکوریت را تا ۵ برابر مستحکم تر از شیشه معمولی نماید. شیشه های سکوریت پس از شکسته شدن و با آزاد شدن نیروی داخلی هسته به قطعات ریز مکعبی تبدیل می گردند تا خطر کمتری تولید نمایند. این شیشه ها برای پنجره های آسمان خراش ها، شیشه خودرو، شیشه های با ابعاد بزرگ و لوازم خانگی مورد استفاده قرار می گیرد.
 • شیشه لمینت: شیشه لمینت را با ترکیب لایه های شیشه معمولی یا شیشه معمولی و سکوریت با هم تهیه می کنند. در این حالت برای لایه میانی دو سطح شیشه از وینیل که نوعی پلاستیک مخصوص می باشد استفاده می شود. این لایه درونی می تواند شیشه ها را پس از شکسته شدن در جای خود نگهداری کند و مانع ریزش آنها شود. همین خاصیت باعث ایجاد امنیت بالا در استفاده از این نوع شیشه ها شده است. اگرچه شیشه لمینت کمی گرانتر از شیشه سکوریت است اما در عوض این شیشه قابل برش و سوراخکاری پس از تولید می باشد. شیشه سکوریت هرگز نمی تواند پس از تولید سوراخکاری شود.

در این بین نمایشگاه ها و فروشگاه های ماشین به سبب لزوم داشتن دید عالی برای به نمایش گذاشتن خودرو های داخل نمایشگاه نیازمند استفاده از شیشه های سکوریت در ابعاد بزرگ هستند. هرچقدر که این دکور شیشه ای بزرگتر باشد میتواند دیدی وسیع تر و زیباتر را برای عابرینی که از مقابل آنها عبور میکنند فراهم نماید.شیشه های سکوریت و لمینت را می توان در طرح ها، ابعاد و رنگ های مختلفی تولید نمود.

شیشه نمایشگاهی | اشنادر
شیشه نمایشگاهی

این شیشه ها می توانند با سه روش زیر در کنار هم قرار داده شوند که عبارتند از:

در ساخت و طراحی میتوان شیشه نمایشگاهی را به یکی از حالت های زیر طراحی کرده و مورد استفاده قرار داد.

 • قرار گیری با قاب محافظ کنار شیشه: این روش در واقع ساده ترین راه برای نصب شیشه نمایشگاهی است اما به علت استفاده از قاب های فلزی اطراف شیشه دیگر امتیاز زیبایی و یکدستی روش های دیگر را نخواهد داشت.
 • قرار گیری با استفاده از اتصال اسپایدر: اسپایدر در واقع وسیله و ابزاری است که می تواند شیشه های سکوریت را در کنار هم محکم نگهداری نماید. با استفاده از نگهدارنده های اسپایدر دیگر نیازی به شاسی نگهدارنده اطراف شیشه نبوده و همین عامل باعث ایجاد زیبایی در شیشه نمایشگاهی می گردد. اسپایدار های نگهدارنده معمولا” از درون نمایشگاه به شیشه ها متصل می شوند و نمای بیرونی یکدست و تمیز باقی خواهد ماند.
 • قرار گیری بدون قاب ساده: در محل های کوچک و ابعاد کم میتوان بجای استفاده از اسپایدر برای نگهداری شیشه ها در کنار هم از بست های مخصوص محکم کردن شیشه سکوریت به صورت قاب های فلزی سود برد. این قاب ها ارزانتر از مدل اسپایدر هستند اما برای ابعاد بزرگ شیشه نمایشگاهی مورد استفاده قرار نمی گیرند.

در صورتی قصد خرید و نصب شیشه برای نمایشگاه را دارید جهت دریافت مشاوره از ما همین حالا با ما تماس بگیرید و یا فرم دریافت مشاوره زیر را تکمیل نمایید تا کارشناسان شرکت ما با شما تماس بگیرند و مشاوره های لازم جهت خرید شیشه نمایشگاهی، نصب و اجرای پروژه را خدمت شما ارائه شود.

فرم دریافت مشاوره

جهت دریافت مشاوره رایگان از کارشناسان گروه صنعتی اشنادر فرم زیر را تکمیل نمایید.

نام و نام خانودگی

مهمترین ویژگی های شیشه نمایشگاهی کدامند؟

شیشه نمایشگاهی باید دارای ویژگی های باشند تا بتواند وظیفه ای که برای آنها در نظر گرفته شده را به خوبی انجام دهند. این خواص عبارتند از:

 • بزرگی و یک تکه بودن: در کل شیشه نمایشگاهی و خصوصا” درب شیشه ای مخصوص نمایشگاه ماشین می بایست دارای ابعاد بزرگی باشد. این درب ها معمولا” در حدود ۲۴۰ الی ۳۰۰ سانتیمتر عرض دارند. شیشه های معمولی ابدا” توان تحمل چنین اندازه هایی را ندارند. به همین علت وقتی قرار به استفاده از شیشه های بزرگ و یکپارچه مقاوم و ایمن باشد حتما باید شیشه سکوریت یا لمینت برای شیشه نمایشگاهی مورد استفاده قرار گیرد.
 • داشتن مقاومت بالا در برابر ضربه های احتمالی که ممکن است به آنها برخورد نماید: در نمایشگاه ها خصوصا” نمایشگاه خودرو همیشه احتمال برخورد اجسام با شیشه ها وجود دارد. استفاده از شیشه های معمولی با ابعاد بزرگ در این محل ها کاری بسیار خطرناک است. شیشه های سکوریت و یا لمینت می توانند امنیت خوبی را در استفاده از شیشه به عنوان نما فراهم نمایند. بیشترین ضریب امنیت در این حالت مربوط به شیشه لمینت مورد استفاده در شیشه نمایشگاهی می باشد که حتی پس از شکستن یکپارچگی خود را حفظ خواهد نمود. بنابراین می توان با خیال راحت شیشه نمایشگاهی را با ابعاد بزرگ طراحی و نصب کرد.
 • شفافیت بالا برای ارائه دید خوب از فضای داخلی نمایشگاه: مهمترین چیزی که در استفاده از دیوار شیشه ای برای نمایشگاه های اتومبیل اهمیت دارد داشتن دید عالی و شفاف تر درون نمایشگاه است. به همین علت شیشه های سکوریت و لمینت بسیار شفاف ساخته می شوند. شیشه های لمینت کارکرد دیگری هم علاوه بر شفافیت دارند. آنها عایق خوب صدا بوده، حفاظت در برابر امواج ماوراء بنفش خورشید و عایق حرارتی و برودتی بسیار خوبی نیز هستند.
 • مقاوم بودن در برابر هدر رفت انرژی: یک درب و یا نمای شیشه ای علاوه بر ایمنی و زیبایی باید بتواند از هدر رفت انرژی ارزشمند محیط جلوگیری نماید. شیشه های سکوریت و خصوصا” شیشه لمینت استفاده شده در شیشه نمایشگاهی عایق بسیار خوبی برای جلوگیری از هدر رفت انرژی محسوب می گردند.
شیشه نمایشگاهی | اشنادر
شیشه نمایشگاهی

مقایسه شیشه نمایشگاهی سکوریت با نوع لمینت:

این دو نوع شیشه نمایشگاهی هر کدام برای استفاده در محلی خاص مناسب تر هستند. البته به علت تشابه زیاد می توان هر دو را در بیشتر موارد بجای هم مورد استفاده قرار داد. به طور کلی عمده ترین تفاوت آنها عبارتند از:

 • شیشه لمینت کمی گرانتر از سکوریت است.
 • شیشه لمینت در صورت شکسته شده به اطراف پاشیده نمی شود.
 • شیشه لمینت محافظت از ورود اشعه ماوراء بنفش می کند.
 • شیشه لمینت عایق بهتری برای دما و صدا نیز هست.

انواع درب شیشه ای نمایشگاه:

داشتن یک دکور بزرگ و کامل در ورودی نمایشگاه ها می تواند منظره بسیار زیبا و مدرن را پدید آورد. این ظاهر زیبا با درب هایی از جنس شیشه می تواند حس یکپارچه بودن و زیبایی را در سازه ایجاد نماید. در این بین نمایشگاه های خودرو بیشترین نیاز را به داشتن درب های با ابعاد بزرگ بدون برهم زدن یکپارچگی و زیبایی نمای فروشگاه دارند. این نیاز توسط انواع مختلف درب شیشه ای مخصوص نمایشگاه برطرف گردیده است. این مدل ها عبارتند از:

 • درب شیشه ای مخصوص نمایشگاه ریلی: درب های ریلی از پر استفاده ترین انواع درب های شیشه ای هستند. این درب ها را می توان در هر مکانی به سادگی نصب کرده و مورد استفاده قرار داد. در این حالت یک بخش از درب شیشه ای می تواند بر روی ریلی حرکت کرده و کاملا روی شیشه مجاور خود قرار بگیرد. همین روش حرکت باعث می شود که پرتی و هدر رفت فضای داخلی با استفاده از این نوع درب شیشه ای مخصوص نمایشگاه تقریبا” نزدیک به صفر شود. این درب ها را می توان با مکانیسم های حرکت دستی و یا حرکت اتوماتیک به کمک سنسورهای چشمی طراحی نمود. وجود این روش کنترل در باز و بسته شدن باعث شده تا استفاده از این نوع از درب شیشه ای بسیار گسترش پیدا نماید.
 • درب شیشه ای مخصوص نمایشگاه ماشین پروانه ای یا لولایی: ساده ترین شکل استفاده از درب های شیشه ای بهره گیری از روش لولایی یا همان پروانه ای است. اگر درب ها کوچک باشند و هدر رفت فضای داخلی زیاد اهمیتی نداشته باشد می توان از این روش برای ساخت درب شیشه نمایشگاهی استفاده نمود. این مدل از نظر قیمت جزء ارزانترین روشهای ساخت درب های شیشه ای می باشد.
 • درب شیشه ای مخصوص نمایشگاه آکاردئونی یا تاشو: هرگاه قرار باشد که درب ها در ابعاد بزرگ طراحی شوند یا اینکه از این درب ها در تراس خانه ها استفاده شود از روش آکاردئونی استفاده می شود. در این روش شیشه های درب ورودی به اجزای کوچکتر تقسیم می گردند که همگی می توانند بر روی ریل لغزیده و به یک سمت حرکت نمایند. البته برای استفاده از روش تاشو و برای کم کردن فشار بر روی پایه ها می توان در را به دو قسمت تبدیل نمود و هر قسمت را به یک طرف حرکت داد. در درب شیشه ای مخصوص نمایشگاه ماشین معمولا” از این نوع بیشتر استفاده می شود تا بتوان به راحتی خودرو ها را به درون و بیرون از نمایشگاه انتقال داد.
شیشه نمایشگاهی | اشنادر
شیشه نمایشگاهی

چگونه شیشه نمایشگاهی را تهیه نماییم؟

اگر چه که از هریک از روش های نصب و اجرای شیشه نمایشگاهی که در بالا توضیح آن داده شد می توان استفاده نمود اما باید در نظر داشته باشید که بهترین روش لزوما” گرانترین آنها نخواهد بود. برای نصب و اجرای شیشه نمایشگاهی و یا درب شیشه ای مخصوص نمایشگاه بهتر است تا با متخصصین کارشناس در این موارد حتما مشورت کرده و سپس اقدام به سفارش و خرید آنها نمایید.

چنانکه گفته شد خصوصا” شیشه های از جنس سکوریت پس از انجام عمل سرما و گرما دهی دیگر هرگز قابلیت برش یا سوراخکاری نخواهند داشت بنابراین بهتر است قبل از سفارش حتما یک کارشناس کاردان نقشه و ابعاد و شکل شیشه نمایشگاهی را تهیه نماید.

در همین راستا گروه صنعتی اشنادر با بهره گیری از کارشناسان کاردان و متخصص و به پشتوانه سال ها تجربه در زمینه نصب و اجرای شیشه نمایشگاهی، پارتیشن های شیشه ای، کابین دوش و نماهای شیشه ای ساختمان ها آماده ارائه خدمات به شما می باشد. این شرکت قادر است با ارائه تضمین کیفیت، رعایت استاندارد های نصب و قرار دهی بیمه حوادث برای پروژه های اجرایی خود خیال شما را از هر جهت در خصوص نصب و اجرای شیشه نمایشگاهی راحت نماید.

در صورتی قصد خرید و نصب شیشه برای نمایشگاه را دارید جهت دریافت مشاوره از ما همین حالا با ما تماس بگیرید تا مشاوره های لازم جهت خرید و اجرا توسط کارشناسان فروش مجموعه اشنادر خدمت شما ارائه شود.

تلفن تماس مرکز پاسخگویی مشتریان: ۰۹۱۲۲۳۹۱۴۸۹

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *