هندریل شیشه ای | گروه صنعتی اشنادر

امروزه با پیشرفت تکنولوژی صنایع مختلف از جمله صنعت معماری دچار تحولاتی عظیم شدند. یکی از ایده های خلاقانه ای که طی چند سال اخیر مطرح شده و مورد استقبال طراحان و مشتریان هم قرار گرفته است هندریل شیشه ای میباشد. همانطور که احتمالا متوجه شده اید امروزه بسیاری از معماران در مجتمع های تفریحی و تجاری به عنوان نما و حفاظ های خود از شیشه های سکوریت و یا شیشه های لمینت استفاده میکنند. از جمله مزایای هندریل های شیشه ای میتوان به زیبایی و دید حداکثری که برای افراد فراهم میکند اشاره کرد.

اجزای هندریل های شیشه ای

هندریل شیشه ای از دو جز اصلی یعنی شیشه که بخش مهم آن است و اتصالات نگه دارنده تشکیل شده اند. در هندریل های شیشه ای به طور کلی از دو نوع شیشه سکوریت و شیشه لمینت استفاده میشود. شیشه های سکوریت به عنوان شیشه های نشکن به بازار های جهانی عرضه میشوند. همچنین از نکات جالبی که در مورد این شیشه ها باید بدانید این است که در صورت شکستن کاملا بی خطر هستند! آنها به گونه ای طراحی شده اند که در صورت شکستن به قطعات گرد تبدیل شوند به طوری که خطری برای افراد نداشته باشند.

در کنار شیشه سکوریت، نوع دیگری از شیشه هم در هندریل های شیشه ای مورد استفاده قرار میگیرد که شیشه های لمینت نام دارد. شیشه های لمینت در دو نوع روانه بازار میشوند. نوع نخست آنها همراه با طلق های PVB است. این شیشه ها کیفیت قابل قبولی دارند. از طرفی دیگر نوع دوم شیشه های لمینت با رزین تهیه میشوند. شیشه های تولید شده با رزین علاوه بر کیفیت پایین تری که نسبت به سایر شیشه ها دارند، بلکه طول عمر پایین تری نیز دارند.

اتصالات هندریل های شیشه ای نیز به ۳ دسته کلی تقسیم میشود. دسته اول مربوط به اتصالاتی است که نقش نگهدارنده های هندریل را دارند. این نوع از اتصالات باتوجه به نحوه نصب و قرار گرفتن آنها دارای اسامی مختلفی هستند. از جمله معروف ترین آنها میتوان به پایه اسپیگات و فیکس پوینت اشاره کرد. نوع دیگری از اتصالات نیز وجود دارند که به منظور افزایش مقاومت پنل های تک شیشه ای به کار میروند. همچنین نوع سوم این اتصالات برای راه پله ها مورد استفاده قرار میگیرند. به این صورت که معمولا هندریل های شیشه ای به وسیله لوله و یا پروفیل استیل های ضد زنگ به شیشه هر قسمت پله متصل میشوند.

در صورتی قصد خرید و نصب هندریل یا نرده شیشه ای را دارید جهت دریافت مشاوره از ما همین حالا با ما تماس بگیرید تا مشاوره های لازم جهت خرید و اجرا توسط کارشناسان فروش مجموعه اشنادر خدمت شما ارائه شود. تلفن تماس مرکز پاسخگویی مشتریان: ۰۹۱۲۲۳۹۱۴۸۹

هندریل شیشه ای | گروه صنعتی اشنادر
طراحی نصب و اجرای هندریل شیشه ای

انواع هندریل های شیشه ای

۱-هندریل شیشه ای اسپیگوتی: این مدل از هندریل های شیشه ای جزو یکی از مدرن ترین و شیک ترین انواع هندریل به حساب می آید.

۲-هندریل های شیشه ای فیکس پوینتی: در این نوع از هندریل، شیشه ها به وسیله استیل ضد زنگ به کناره پله ها محکم میشوند. ارتفاع پنل های شیشه ای در این نوع از هندریل باید حداقل ۱۱۰ سانتی متر باشد.

۳-هندریل شیشه ای اکسپوز: یکی از مدل های مقرون به صرفه و ارزان تر هندریل شیشه ای میباشد. این مدل از هندریل در مکان هایی که دکوراسیون و طراحی فضای داخل برای آنها حائز اهمیت است کاربرد دارد. از جمله اماکن مورد استفاده هندریل های شیشه ای اکسپوز میتوانیم به هتل ها، مجتمع های تجاری و… اشاره کنیم.

این نوع از هندریل ها، به دو صورت به زمین محکم میشوند. نوع اول اتصال به زمین در هندریل شیشه ای اکسپوز استفاده از یوچنل آلومینیومی میباشد و نوع دوم آن هم استفاده از یوچنل های استیل میباشد. البته این نکته نیز شایان توجه است که در هر دو نوع پنل های شیشه ای با استفاده از چندین پایه به زمین محکم میشوند و هر دو از امنیت بالایی نیز برخوردار هستند.

هندریل شیشه ای | گروه صنعتی اشنادر
هندریل شیشه ای

کاربرد های هندریل شیشه ای

از جمله کاربرد های هندریل شیشه ای در راه پله ها است. در زمانی نه چندان دور بود که از لوله های استیل و یا آهن به عنوان حفاظ پله های مجتمع های مسکونی استفاده میشد. اما امروزه با پیشرفت علم، راهی مدرن جایگزین راه های نه چندان زیبای گذشته شده است و حفاظ شیشه ای جایگزین موارد ذکر شده است.

معمولا در ادارات دولتی و یا شرکت های خصوصی، فضا به گونه ای طراحی میشود تا فضاها به یکدیگر دید داشته باشند. به همین منظور استفاده از شیشه در فضای شرکت ها بسیار مرسوم و رایج است. یکی از شیشه هایی که در طراحی داخل شرکت ها مورد استفاده قرار میگیرد، شیشه های سکوریت هستند.

در نرده های شیشه ای پله ای مورد استفاده در ادارات از شیشه های سکوریت که ضخامتی حدود ۱۰ الی ۱۲ میلی متر دارند استفاده میشود. همچنین در سال های اخیر استفاده از شیشه های تک جداره دو لایه لمینت نیز توسط طراحان بسیار رواج یافته است.

همان طور که میدانید جان پناه شیشه ای دارای انواع مختلفی می باشد پس لازم به ذکر است که دانید از شیشه های لمینت در مکان های کم تردد استفاده شده و از شیشه های سکوریت در مکان هایی با تردد بالاتر استفاده میشود. دلیل این کار هم همانطور که در قسمت های بالاتر به آن اشاره کردیم، امنیت بالاتر شیشه های سکوریت میباشد. استفاده از شیشه های معمولی در مکان های پر رفت و آمد میتواند خطرات احتمالی را برای افراد افزایش دهد.

در صورتی قصد خرید و نصب هندریل یا نرده شیشه ای را دارید جهت دریافت مشاوره از ما همین حالا با ما تماس بگیرید تا مشاوره های لازم جهت خرید و اجرا توسط کارشناسان فروش مجموعه اشنادر خدمت شما ارائه شود. تلفن تماس مرکز پاسخگویی مشتریان: ۰۹۱۲۲۳۹۱۴۸۹

هندریل شیشه ای | گروه صنعتی اشنادر
طراحی هندریل شیشه ای

هندریل های شیشه ای پله؛ راهی مدرن و زیبا برای افزایش امنیت راه پله ها

هندریل شیشه ای پله ای یکی از شیوه های نوین و مدرن به منظور ایمن کردن راه پله های دفتر کار و یا منازل و اماکن مسکونی میباشد. طبق نظر کارشناسان متخصص در این زمینه برای راه پله هایی که عرض آنها کمتر از یک متر میباشد، هندریل های شیشه ای فکیس پوینت مناسب استفاده آنها میباشد.

یکی از مدل های شیک و زیبای راه پله که معمولا در دفاتر کار و شرکت ها مورد استفاده قرار میگیرد، راه پله های معلق است. پیشنهاد ما به شما عزیزان در این نوع از راه پله ها، استفاده از هندریل شیشه ای پله ای از نوع فیکس پوینت است. این نوع از هندریل های شیشه ای پله ای دارای اتصالات خاصی هستند که در برابر ارتعاش مقاوم بوده و باعث پایداری بیشتر و همچنین امنیت بالاتر نرده ها میشود.

فرم دریافت مشاوره

جهت دریافت مشاوره رایگان از کارشناسان گروه صنعتی اشنادر فرم زیر را تکمیل نمایید.

نام و نام خانودگی

 هندریل شیشه ای نرده ای

یکی از طراحی های مدرنی که در منازل مسکونی و یا تجاری که دارای تراس و پشت بام هستند بسیار استفاده میشود، هندریل شیشه ای نرده ای است. این نوع از هندریل ها سبب افزایش دید و افزایش نور درون منزل میشوند. علاوه بر مزایای اشاره شده، این نوع از هندریل ها به سبب زیبایی که به ساختمان میدهند، بسیار پرطرفدار بوده و عده زیادی از معماران از این نوع هندریل ها برای ساختمان های در دست ساخت خود استفاده میکنند.

انواع هندریل شیشه ای نرده ای مختلفی را میتوان در بالکن و پشت بام استفاده کرد ولی چند نوع پرطرفدار آن عبارتست از اکسپوز، اسپیگوت و فیکس پوینت. به دلیل اینکه پشت بام و تراس مکان هایی خطرناک به شمار میروند و احتمال افتادن افراد و آسیب دیدن آنها زیاد است، به طور معمول طراحان از هندریل های شیشه ای نرده ای مدل اسپیگوتی استفاده میکند.

این نوع از هندریل شیشه ای نرده ای دارای شیشه ۲ لایه سکوریت لمینت میباشد. لازم به ذکر است که در این مدل از هندریل های شیشه ای نرده ای، شیشه به زمین چسبیده و احتمال افتادن افراد و وسایل از لب پشت بام ساختمان بسیار پایین است.

هندریل شیشه ای | گروه صنعتی اشنادر
طراحی نصب و اجرای هندریل شیشه ای

هندریل های شیشه ای نرده؛ شیوه ای مدرن برای زیبایی و امنیت بالکن ها

از جمله کاربرد های دیگر هندریل شیشه ای نرده ای میتوان به استخر ها اشاره کرد. شاید برایتان جالب باشد که بدانید یکی از پرکاربرد ترین موارد استفاده هندریل های شیشه ای نرده ای در کناره های استخر میباشد. دلیل استفاده از هندریل های شیشه ای نرده ای در اطراف استخر های شنا دو چندان شدن زیبایی استخر و همچنین جلوگیری از افتادن افراد در استخر میباشد.

در صورتی که محدودیت فضا ندارید، پیشنهاد ما به شما عزیزان استفاده از هندریل شیشه ای نرده ای مدل اسپیگوتی است. همانطور که گفتیم این نوع از هندریل ها به دلیل اینکه به زمین چسبیده اند، نه تنها از امنیت بالایی برخوردار هستند، بلکه باعث زیبایی محیط مورد استفاده هم میشوند.

یکی از مدل های پرطرفدار هندریل های شیشه ای نرده ای، مدل دی لاین(D-Line) است. در این مدل از نرده شیشه ای با استفاده از پایه های عمودی، نه تنها سبب زیبایی فضای مورد استفاده خواهند شد بلکه احساس آرامش و امنیت کامل را نیز به افراد منتقل میکنند. معمولا از این مدل هندریل های شیشه ای نرده ای در هتل ها، ادارات و شرکت ها و یا بالکن ها و پشت بام ها استفاده میکنند.

هندریل شیشه ای | گروه صنعتی اشنادر
قیمت هندریل شیشه ای

قیمت هندریل های شیشه ای

شاید قبل از خرید هر چیزی ابتدا مهم ترین قسمت آن را بررسی میکنیم یعنی قیمت محصول مورد نظر. قیمت هندریل شیشه ای به عوامل مختلفی بستگی دارد. هندریل های شیشه ای همانطور که در بالاتر هم اشاره شد، دارای ۲ بخش هستند. باتوجه به جنس شیشه و متریال مورد استفاده در اتصالات هندریل ها قیمت هندریل شیشه ای تعیین میشود. باتوجه به مدل های مختلفی که خدمت شما عزیزان توضیح دادیم، قیمت هندریل های شیشه بسیار متنوع است.

محدوده قیمت هندریل شیشه ای در بازار بین ۱ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان تا ۳۳ میلیون تومان متغیر است. نکته قابل توجه در این مورد نحوه محاسبه قیمت هندریل های شیشه ای میباشد. قیمت نرده های شیشه ای در راه پله ها برحسب طول بوده ولی در تراس و پشت بام برحسب متر مربع محاسبه میشود. شما میتوانید تا باتوجه به نیاز های خود، مکانی که قصد استفاده از هندریل را دارید و مهم تر از همه بودجه مدنظر خود اقدام به خرید نرده شیشه ای کنید.

در این مقاله سعی کردیم تا پرسش هندریل شیشه ای چیست؟ را پاسخ دهیم و در کنار آن انواع و موارد استفاده آن را هم برای شما دوستان توضیح دادیم. امیدواریم که این مقاله برای شما مفیده بوده باشد.

در صورتی قصد خرید و نصب هندریل یا نرده شیشه ای را دارید جهت دریافت مشاوره از ما همین حالا با ما تماس بگیرید تا مشاوره های لازم جهت خرید و اجرا توسط کارشناسان فروش مجموعه اشنادر خدمت شما ارائه شود.

تلفن تماس مرکز پاسخگویی مشتریان: ۰۹۱۲۲۳۹۱۴۸۹

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *