تفاوت پارتیشن شیشه ای تک جداره و دو جداره | گروه صنعتی اشنادر

انتخاب نوع پارتیشن شیشه ای که در محل زندگی یا محل کار خود خود نصب و استفاده می کنید، هم از نظر عایق حرارتی و هم از نظر عایق صوت بودن اهمیت زیادی دارد. به همین دلیل، دانستن تفاوت پارتیشن های شیشه ای ” تک جداره و دو جداره “  به شما کمک می کند تا انتخاب بسیار کارآمدتری داشته باشید. با بررسی ادامه مقاله ما می توانید اطلاعات دقیقی در مورد پارتیشن های تک جداره و دوجداره به دست آورید.

شیشه تک جداره چیست؟ شیشه دوجداره چیست؟

همان‌طور که از نامش پیداست، شیشه‌های تک‌ جداره نامی است که به شیشه‌های تک‌لایه داده‌اند. بزرگترین عیب شیشه های تک جداره این است که از نظر عایق حرارتی ناکافی هستند. حتی اگر فضای داخلی محل زندگی یا کار خود را بیش از حد گرم کنید، باز هم به راحتی فرار گرما به بیرون قابل تحقق است.

بنابراین اگرچه پارتیشن شیشه ای تک جداره قیمت کمتری دارد، اما ممکن است هزینه های گرمایشی شما را افزایش دهد. در این مرحله می توان گفت که شیشه های دوجداره وارد عمل می شوند. در واقع از تکنیک خاصی برای تامین عایق حرارتی در شیشه های دوجداره استفاده می شود که در دسته شیشه های عایق نیز قرار می گیرد. در شیشه دوجداره فضایی حاوی هوا بین دو لایه شیشه باقی می ماند. معمولاً برای ایجاد این شکاف هوا در تولید شیشه دوجداره یک لت آلومینیومی اضافه می شود. هنگامی که این لت آلومینیومی با شیشه ترکیب می شود، سیلیکون های خشک کننده مخصوص مانند پلی سولفید یا پلی ایزوبوتیلن وارد عمل می شوند. به این ترتیب محصولی کارآمد و فشرده از هر نظر عایق حرارتی پدید می آید.

تفاوت پارتیشن شیشه ای تک جداره و دو جداره | گروه صنعتی اشنادر
تفاوت پارتیشن شیشه ای تک جداره و دو جداره

تفاوت های اساسی پارتیشن شیشه ای تک جداره و دو جداره

همانطور که قبلا ذکر کردیم، استفاده از پارتیشن شیشه ای دوجداره تکنیکی است که از انتقال حرارت به محیط بیرون جلوگیری می کند. چرا که شکاف هوای بین دو لایه شیشه از نشت هوای گرم به بیرون جلوگیری می کند. به این ترتیب انرژی و هزینه های انرژی که باید برای گرم کردن فضاهای کار و زندگی خود صرف کنید به میزان قابل توجهی کاهش می یابد. می توان ویژگی های اصلی پارتیشن شیشه ای دوجداره را که چنین کاربرد مفیدی دارد، به شرح زیر برشمرد:

در پارتیشن شیشه ای دوجداره عایق با استفاده از گازهایی مانند آرگون، زنون و کریپتون پشتیبانی می شود. این گازها که در بین دو لایه شیشه قرار دارند، نفوذپذیری هوا را کاهش داده و تلفات انرژی را کاهش می دهند.

علاوه بر این، در پارتیشن شیشه ای دوجداره عایق اضافی نیز موجود است که با لایه های شفاف غنی شده است تا تلفات حرارتی را کاهش دهد. حفاظت حرارتی چنین شیشه های دوجداره تا ۸۰ درصد بیشتر از شیشه های تک جداره است.

مقیاسی به نام ضریب حرارتی وجود دارد که برای تعیین عملکرد حرارتی شیشه ها استفاده می شود. هرچه ضریب حرارتی در این مقیاس کمتر باشد، عملکرد حرارتی بالاتری دارد. بر این اساس، پارتیشن شیشه ای تک جداره معمولا دارای ضریب حرارتی ۶ میکروگرم هستند. اما در مورد شیشه های دوجداره این رقم به ۱.۱ گرم کاهش می یابد، این یعنی ۶ برابر عملکرد بهتر و بالاتر.

هنگامی که صحبت از عایق صدا به میان می آید، پارتیشن شیشه ­ای دوجداره تجربه بسیار بهتری را در مقایسه با پارتیشن های تک جداره فراهم می کند. به خصوص اگر محل کارتان در یک قسمت پر سر و صدا از شهر است یا تعداد کارمندان شرکت زیاد است، پارتیشن شیشه ­ای تک جداره برای محافظت از شما در برابر سر و صدا کافی نخواهد بود.

از نظر هزینه نیز طبیعتا پارتیشن شیشه ­ای تک جداره نسبت به پارتیشن شیشه ­ای دوجداره قیمت کمتری دارد. با این حال، باید توجه داشت که صرفه جویی در هزینه در اینجا دلیل کافی برای استفاده از پارتیشن های تک جداره نیست. برعکس، از نظر هزینه انرژی، پارتیشن های تک جداره می توانند هزینه دو برابر بیشتری را در قبض برق به همراه داشته باشند!

داشتن اطلاعاتی در مورد تفاوت پارتیشن های شیشه ای ” تک جداره و دو جداره “و ویژگی های آنها که مطابق با نیاز شما باشد، کمک زیادی به ایجاد یک فضای زندگی و محل کار ایده آل می کند.

تفاوت پارتیشن شیشه ای تک جداره و دو جداره | گروه صنعتی اشنادر
تفاوت پارتیشن شیشه ای تک جداره و دو جداره

پارامترهای اصلی برای مقایسه پارتیشن شیشه ای تک جداره و دو جداره

  1. ظرفیت انتقال گرما و نور؛
  2. سطح عایق صدا؛
  3. ضخامت و وزن؛
  4. طرح؛
  5. قیمت

هر دوی این مدلهای پارتیشن شیشه ای مزایا و معایب منحصر به خود را دارند و تفاوت قیمت نیز وجود دارد. اما از این گذشته ، هیچ کس نمی خواهد برای “چیزی غیر ضروری” بیش از حد بپردازد، بنابراین باید انتخاب درستی برای افزایش بهره وری انرژی و راحتی، بدون پرداخت هزینه اضافی انجام شود.

فرم دریافت مشاوره

جهت دریافت مشاوره رایگان از کارشناسان گروه صنعتی اشنادر فرم زیر را تکمیل نمایید.

نام و نام خانودگی

قیمت نباید عامل تعیین کننده باشد!

با این حال، هزینه را نباید در اولویت قرار داد زیرا با انتخاب اشتباه، اتلاف گرما بیشتر می شود و سطح سر و صدای اتاق به طور فزاینده ای آزاردهنده می شود. بنابراین، اگر خانه یا محل کار، به عنوان مثال، در بخش مرکزی شهر واقع شده است یا شرکت پر رفت و آمد و شلوغی دارید، پس، بهتر است پارتیشن شیشه ای دو جداره نصب کنید. ویژگی های آب و هوایی را هم فراموش نکنید. از طرفی نصب پارتیشن شیشه ای دو جداره پر زحمت تر است و وزن آن کمی بیشتر خواهد بود.

پارتیشن شیشه ای دو جداره محافظت بهتری در برابر صدای بیرون ایجاد می کند. به طوریکه سطح سر و صدای اتاق را تا حدود ۴۰ دسی بل کاهش دهد. با توجه به این شرایط، چنین سازه هایی در ساختمان های اداری واقع در مناطق مرکزی پر سر و صدا با ترافیک سنگین و پر رفت و آمد و شلوغ نصب می شوند.

حالا بیایید به سراغ شاخصی مانند هزینه برویم. قیمت پارتیشن شیشه ای دو جداره بالاتر از تک جداره است تفاوت در مشخصات استاندارد این دو مدل حدود ۲۵ درصد است. به راحتی می توان حدس زد که این تفاوت بسیار چشمگیر خواهد بود. زمانی که با محدودیت های مالی مواجه هستید، انتخاب پارتیشن شیشه ­ای تک جداره یا دو جداره به شرایط خاصی بستگی دارد و بهتر است از افراد و شرکت های متخصص در این زمینه مشورت و کمک بگیرید. گروه صنعتی اشنادر یکی از معتبرترین مجموعه ها در زمینه طراحی و نصب و اجرای انواع پارتیشن های شیشه ای است و بهترین گزینه را متناسب با محل مورد نظر شما پیشنهاد و ارائه می کند.

تفاوت پارتیشن شیشه ای تک جداره و دو جداره | گروه صنعتی اشنادر
تفاوت پارتیشن شیشه ای تک جداره و دو جداره

طراحی نصب و اجرای انواع پارتیشن شیشه ای

اگر به دنبال یک شرکت معتبر و کار بلد برای طراحی، نصب و اجرای پارتیشن های شیشه ای می باشد گروه صنعتی اشنادر قطعا بهترین انتخاب برای شما می باشد. شرکت ما با بیش از ۱۳ سال تجربه در صنعت انواع شیشه های سکوریت و پارتیشن های شیشه ای اداری با تمامی چالش ها و مراحل های اجرای پروژه ها آشنایی کاملی دارد. و به دلیل کسب تجربه های موفق در اجرای پروژه ها در طی سالیان اخیر برای کلیه محصولات و خدمات خود تعهد در اجرای کار و تضمین کیفیت دارد.

همواره تمام تلاش مجموعه ما بر این است که بهترین کیفیت را با بهترین قیمت برای مشتریان خود ارائه دهد و مهم ترین هدف ما جلب رضایت مشتریان می باشد. جهت دریافت مشاوره از کارشناسان شرکت ما همین حالا با ما تماس بگیرید و یا از طریق فرم دریافت مشاوره به تکمیل فرم اقدام نمایید تا کمتر از چند ساعت با شما تماس بگیریم و مشاوره های لازم را برای شما مشتریان عزیز ارائه دهیم.

تلفن تماس مرکز پاسخگویی مشتریان: ۰۹۱۲۲۳۹۱۴۸۹

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *